Nastavení připojení pro pevnou přípojku Windows 10

From UPwiki
Jump to: navigation, search

Ve studovně PřF UP na tř. 17. listopadu jsou k dispozici kabelové přípojky (Ethernet). Z důvodu zamezení neoprávněného přístupu je toto připojení autentizováno pomocí protokolu 802.1x a Radius serveru a počítač je nutné nejprve nastavit.

Služby

Do vyhledávacího políčka v nabídce Start napište výraz Služby a nalezenou aplikaci spusťte. V seznamu služeb vyberte Wired AutoConfig Service.

Pripojky W10 01.png

Dvojklikem na názvu této služby se otevře další okno. Zde změňte typ spouštění z Ručně na Automaticky a u stavu služby klikněte na Spustit. Všechna okna uzavřete.

Pripojky W10 02.png

Nastavení sítě a internetu

V pravé části hlavního panelu klikněte pravým tlačítkem na ikonu síťového připojení a zvolte Otevřít nastavení síť a internet.

Pripojky W10 03.png

Vyberte Ethernet a poté Změnit možnosti adaptéru.

Pripojky W10 04.png

Pravým tlačítkem klikněte na Ethernet a zvolte Vlastnosti.

Pripojky W10 05.png

Vlastnosti

Zde vyberte záložku Ověřování, kde vše nastavte podle obrázku a dále vpravo vedle vybrané metody PEAP (Microsoft: Protokol PEAP (Protected EAP) opět klikněte na Nastavení.

Pripojky W10 06.png

Zde zaškrtněte v položce Důvěryhodné kořenové certifikační autority políčko AddTrust External CA Root.

Pripojky W10 07.png

Potvrďte stiskem klávesy OK a ve stejné záložce Ověřování vyberte Další nastavení. V režimu ověřování vyberte Ověření uživatele a klikněte na Uložit přihlašovací údaje. Zde zadejte stejné údaje jako pro připojení k síti Eduroam, tzn. login jako do portálu a heslo, které jste si v portálu nastavili v záložce Změna hesla pro WiFi, LAN a VPN.

Pripojky W10 08.png

Potvrďte vše stiskem OK a pokud se vám objeví níže uvedené upozornění, vyberte Připojit.

Pripojky W10 09.png

Jestliže jste vše provedli správně, jste připojeni.