Připojení VPN pro Android

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Základní a nezbytné kroky, které musíte učinit, než se připojíte k VPN síti Univerzity Palackého, nalezete mezi obecnými informacemi o počítačových sítích UP. Jakmile splníte všechny potřebné základní kroky, můžete se přesunout dále. Jak si nastavíte VPN na vašem zařízení se systémem Android?

Než začnete s nastavováním VPN, ujistěte se, že máte nastaveno heslo pro VPN - heslo pro VPN či Eduroam je jiné než heslo do Portálu - jak nastavit heslo naleznete zde Návod na změnu hesla.

Krok 1 - Nastavení

V Nastavení tapněte na možnost Další nastavení.

Vpn android 01.png

Krok 2 - VPN

V nastavení bezdrátových sítí vyberte možnost VPN.

Vpn android 02.png

Krok 3 - Přidat síť

V nastavení VPN sítě vyberte jedinou možnost Přidat síť VPN.

Vpn android 03.png

Krok 4 - Nastavování

Síť pojmenujte UPOL, jako typ sítě vyberte PPTP. Poté zadejte adresu serveru, ke kterému se budete připojovat: 158.194.254.9. Vyklikněte Šifrování PPP a rozklikněte Zobrazit rozšířené možnosti, kde zapíšete adresu serveru DNS 158.194.244.2. Poté se klikněte na tlačítko Uložit.

Vpn android 04.png

Krok 5 - Přihlašovací údaje

Nyní se můžeme připojit. Zadejte váš Portal ID a heslo, které jste si nastavili v Portálu. Jedná se o stejné heslo, kterým se připojujete k univerzitní WiFi. Jakmile vyplníte tyto informace, tapněte na možnost Připojit(Klikněte zde pro návod na změnu hesla)

Vpn android 05.png

Krok 6 - Odhlašování

Nyní jste již úspěšně připojeni k univerzitní síti VPN. To poznáte podle ikonky klíče v levém horním rohu. Odpojit se od sítě VPN je snadné. Swipněte z horního kontextového menu směrem dolů.

Vpn android 06.png

Krok 7 - Aktivované připojení

Zde uvidíte aktivované připojení VPN. Klepněte na něj.

Vpn android 07.png

Krok 8 - Odpojení

Objeví se tabulka, ve které uvidíte, jak dlouho jste k VPN připojení a množství přijatých a odeslaných dat. Zároveň se zde naleznete tlačítko Odpojit. Po kliknutí na něj jste se od VPN úspěšně odpojili.

Vpn android 08.png