Prvotní nastavení hesla do informačních systémů

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání

Nově nastupujícím studentům bude informačním systémem po zápise a po zpracování údajů studijním oddělením vygenerován / aktualizován přístup do IS. Studenti, kteří podávali přihlášku přes prihlaska.upol.cz, naleznou své přihlašovací jméno (Portal ID) do informačních systémů UP (STAG, Portal, Moodle, aj.) v elektronické přihlášce, a to v části Osobní údaje v části Obecné , nebo-li Portal ID. Studentovo Portal ID je zobrazeno hned pod univerzitním číslem. Uživatelské údaje do elektronické přihlášky nejsou uživatelské údaje do informačních systémů UP (STAG, Portal, aj.). Pokud jste zapomněli své heslo do elektronické přihlášky, zvolte na přihlašovací stránce do přihlášky možnost Zapomenuté heslo.

Uživatelé, kteří získali nový přístup do IS, budou e-mailem vyzváni k nastavení přístupového hesla. Jejich přihlašovací jméno (Portal ID) bude zobrazeno jak v přihlášce tak i na stránce, kde se nastavuje heslo. Heslo si nastavíte kliknutím na odkaz Nastavit heslo [1]. Upozornění: Portal ID a heslo vytvořené k němu nejsou přístupové údaje do přihlášky.

Heslo2.JPG

Studenti, kteří již na UP studovali, v přihlášce uvidí své Portal ID [1] a odkaz na Portál UP. Pokud si již nepamatujete své heslo do informačních systémů UP (STAG, Portal, aj.), využijte Helpdesk - https://helpdesk.upol.cz - zadejte anonymní požadavek do kategorie Zapomenuté heslo.

Heslo1.JPG

Přístupy uživatelů, kteří nepodávali elektronicky přihlášku přes prihlaska.upol.cz, se musí řešit individuálně s příslušným studijním oddělením.