Vložení prostředků na stravovací účet

From UPwiki
Jump to: navigation, search

Studenti si vkládají na účet finanční prostředky, ze kterých si postupně hradí stravovací služby, případně nákup doplňkového sortimentu v bufetech. Platby lze provádět jak hotovostně, tak bezhotovostně. 

Hotovostní vklady

Nejjednodušší možnost pro vložení peněz na stravovací účet je použít pokladnu v hlavní výdejně menzy (17. listopadu). Pro vklad peněz na účet lze využít i bufety na jednotlivých menzách. Vklady probíhají po předložení identifikační karty studenta UP. Minimální vklad je 100 Kč.

Provozní doba hlavní pokladny menzy (17. listopadu) ve školním roce: 

  • pondělí - čtvrtek: 11:00 - 14:00
  • pátek: 11:30 - 13:30

Další místa přijímající hotovostní vklady: 

  • bufet hlavní menza (tř. 17. listopadu 54)    
  • bufet menza Neředín (tř. Míru 113)
  • bufet na recepci Šmeralovy koleje (Šmeralova 6)
  • bufet na recepci koleje Neředín 2 (U Letiště 786)

Bezhotovostní vklady

Tyto vklady jsou možné buď formou inkasa i přímým převodem na bankovní účet menzy. Při bezhotovostních platbách je nezbytně nutné uvést jako variabilní symbol rodné číslo strávníka, bez něj by převod nebyl úspěšný a peníze by byly zaslány zpět. 

Příkazy k inkasu

Příkazy k inkasu jsou většinou zasílány tak, aby platby mohly být zaúčtovány zpravidla první pracovní den v měsíci. Přípsání vkladu je obvykle do dvou pracovních dní po obdržení platby na účet menzy. Příkazy k inkasu jsou zasílány také v době prázdnin. V případě, že o zasílání provádění inkasa nebudete mít zájem, nahlašte tuto informaci na hlavní pokladně menzy s dostatečným předstihem.

Studenti obdrží písemné informace o možnostech bezhotovostních plateb formou inkasa v hlavní pokladně menzy a na [1]. Jejich součástí jsou formuláře „Potvrzení k povolení inkasa.“ Vyplněné formuláře je třeba odevzdat v hlavní pokladně menzy. V případě uvedených nesprávných symbolů platby nese plátce veškeré důsledky z toho plynoucí.

Co je nutné udělat pro založení inkasa?

  1. Je třeba mít zřízený korunový účet v libovolné bance na území ČR.
  2. Na tomto účtu povoleno inkaso z účtu SKM: 19-1096380267/0100. Pozor, pro inkasní platby za kolejné je určen účet jiný!
  3. Zvolit si částku základního vkladu a minimální pohyb pro provedení inkasa (bude vysvětleno níže).
  4. Zajít do menzy s potvrzeným povolením k inkasu a základním vkladem. 

Jak to probíhá?

Ze základního vkladu se strhávají peníze za jednotlivá jídla, která si strávník v průběhu měsíce objednává.
Jednou měsíčně vygeneruje stravovací systém sestavu pro inkasní platby. Pokud jste vyčerpali z částky základního vkladu více, než činí částka minimálního pohybu, bude zaslán do banky pokyn pro provedení inkasa. 

Minimální pohyb chrání Váš účet před nesmyslně malým inkasem (v případě nemoci nebo praxe). Pokud jste měli za uplynulý měsíc např. jen dva obědy, je zbytečné platit za bankovní převod. Ten se uskuteční najednou za více období, až dojde k přečerpání částky minimálního pohybu.

V případě, že vyčerpáte všechny prostředky na účtu v menze, budete si moci vložit v pokladně menzy nebo na recepcích kolejí Šmeralova a Neředín další peníze v hotovosti. Peníze si můžete na konci školního roku vybrat nebo Vám budou převedeny do následujícího školního roku. Stravovat se můžete také o prázdninách!

Bezhotovostní převody

Bezhotovostní převody jsou prováděny na základě rozhodnutí studenta, splatnost těchto plateb by měla být první pracovní den v měsíci. Váš vklad bude připsán na účet do dvou pracovních dní po připsání platby na bankovní účet menzy. Nezapomeňte uvést variabilní symbol shodný s vaším rodným číslem (bez lomítka), bez něj bude platba vrácena zpět.