Připojení VPN na Mac OS X

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Základní a nezbytné kroky, které musíte učinit, než se připojíte k VPN síti Univerzity Palackého, nalezete mezi obecnými informacemi o počítačových sítích UP. Jakmile splníte všechny potřebné základní kroky, můžete se přesunout dále. Jak si nastavíte VPN na vašem počítači?

Než začnete s nastavováním VPN, ujistěte se, že máte nastaveno heslo pro VPN - heslo pro VPN či Eduroam je jiné než heslo do Portálu - jak nastavit heslo naleznete zde Návod na změnu hesla.

Krok 1 - Předvolby systému

Z Docku nebo z Launchpadu si otevřete Předvolby systému, kde si vyhledáte nastavení Sítě.

Vpn osx 01.png

Krok 2 - Sítě

Otevřou se možnosti nastavení Sítě. Zde klikněte na tlačítko + v levém dolním rohu.

Vpn osx 02.png

Krok 3 - VPN

Do nové tabulky s nastavením připojení vložte následující:Rozhraní: VPN, Typ VPN: PPTP, Název služby: UPOL. Poté klikněte na tlačítko Vytvořit.

Vpn osx 03.png

Krok 4 - Vyplnění informací

Nyní pokročíme k nastavování naší VPN sítě. Do pole Adresa severu vložíte adresu 158.194.254.9, jako název účtu slouží vaše Portal ID. Poté klikněte na Nastavení ověření totožnosti...kde vyplníte vaše heslo, které jste si nastavili v Portálu. Kliknutím vyberte možnost Zobrazit stav v řádku nabídek a pak klikněte na možnost Pokročilé... (Klikněte zde pro návod na změnu hesla)

Vpn osx 04.png

Tabulka pro vyplnění hesla:

Vpn osx 05.png

Krok 5 - Pokročilé nastavení

V pokročilém nastavení sítě vyberte kliknutím možnost Posílat vše přes připojení VPN a poté se přesuňte do záložky DNS.

Vpn osx 06.png

Krok 6 - DNS

V záložce DNS přidáte IP adresu 158.194.244.2 kliknutím na tlačítko + v levém dolním rohu. Poté tabulku zavřete kliknutím na tlačítko OK.

Vpn osx 07.png

Krok 7 - Uložení

V tuto chvíli máte vše potřebné nastaveno a stačí jen kliknout na tlačítko Použít pro uložení všech nastavení. Nyní se můžete Připojit v síti VPN.

Vpn osx 08.png