Jak si objednat jidlo v Menze

From UPwiki
Jump to: navigation, search

Jídlo v menze si lze objednat několika způsoby, a to buď osobně v menze, bufetech nebo online přes webovou či mobilní aplikaci.

Způsoby objednání

Objednávka přes přímý webový přístup

Nejjednodušším způsobem je možnost objednat si jídlo přes internet na adrese menza.upol.cz. Přihlašovací údaje do systému vám na požádání vygenerují na pokladně v hlavní menzev kase výdejny Holice a také v kase bufetu menzy Neředín. Jídlo si také můžete objednat po přihlášení do Portálu UP v záložce Menza

Menza webapp.png

Objednávka přes mobilní aplikaci

Momentálně existuje aplikace Mobilní objednávání Kredit, ovšem pouze pro operační systém Android. Vznikla zásluhou Lukáše Nováka, který ji naprogramoval v rámci své bakalářské práce. Aplikace je dostupná zdarma ke stažení na Google Play. K přihlášení do aplikace jsou potřeba stejné přihlašovací údaje jako v případě přístupu přes menza.upol.cz, je tedy nutné si je vygenerovat přihlašovací údaje na pokladně v hlavní menze.

Aplikace podporuje funkce:

  • zobrazení denní nabídky pro zvolené datum a výdejnu
  • seznam objednávek a historie účtu
  • odhlašování jídel, práce s burzou jídel
  • zapamatování přihlašovacích údajů
  • informace o zůstatku
  • informace o otevírací době výdejen
  • zapamatování naposledy použité výdejny
  • přidání objednávky do kalendáře
  • podpora angličtiny
Menza android app.png

Objednávka přímo v menze

Pro objednání jídla v budově menzy použijte týdenní objednací snímač, objednací místo, nebo prezentační místo. Pro více informací (popis zařízení, návody) navštivte stránku Objednávka v menze.

Objednávka v bufetu

Pokud si nechcete objednávat jídlo předem, je možné využít „bufetu“ v pravé výdejně v hlavní menze. Zde si můžete vybrat z nabídky, která je několikrát denně obměňována. Je zde větší variabilita při výběru jídla (příloha, obloha, omáčky). Pro takové objednání Vám stačí pouze ISIC (nemusí mít platnou validační známku).

Ostatní

Zapomenuté heslo

Při ztrátě přihlašovacích údajů, který dostal každý strávník při první návštěvě menzy, je možné si tyto vygenerovat znovu. Opět na pokladně v hlavní menze.

Změna hesla

Změnu hesla pro přístup přes mobilní aplikaci nebo webový přístup je možný pouze při přihlášení přes přímý webový přístup (záložka Nastavení > Změna hesla). Pozor, i přesto, že se přihlášením přes Portál UP dostanete do stejného rozhraní, v takovém případě vám nebude umožněno si heslo změnit.