Centrum výpočetní techniky

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Cvt header.gif
Centrum výpočetní techniky (CVT) Univerzity Palackého zajišťuje koncepci, rozvoj a provoz univerzitního počítačového systému UP ve sféře informačních a komunikačních technologií na podporu výzkumu, vzdělání a správy univerzity. CVT zajišťuje služby související se získáváním, zpracováním a poskytováním informací v rámci celé univerzity. Konkrétně v oblasti ekonomické, řídící, pedagogické, vědecko-výzkumné a studijní. CVT zároveň odpovídá za implementaci moderních technologií a jejich technickou podporu, navíc zajišťuje koncepci, rozvoj a provoz univerzitního informačního systému UP, metropolitní datové sítě UP a dalších celouniverzitních aktivit v oblasti výpočetní a komunikační techniky.

Sledujte náš kanál Twitteru, kde vás nyní pravidelně informujeme o výpadcích počítačové sítě, plánovaných odstávkách. Aktuální informace naleznete i na Portálu.

V případě jakýchkoli potíží souvisejících s IT kontaktuje naše nově otevřené pracoviště Helpdesku ve Zbrojnici. 

Kontakty

Kontaktní adresa: CENTRUM VÝPOČETNÍ TECHNIKY UP 
Biskupské nám. 1, Olomouc, 771 11
E-mail: cvt@upol.cz
Twitter@itupol
Telefon: +420 58 563 1707
Loc: N 49°35'44.539", E 017°15'36.431"

Nejčastější uživatelské dotazy

Chci se přihlásit na Portál a neznám svoje uživatelské jméno. Jak jej mohu zjistit?

Pokud jste student, pak svoje uživatelské jméno (neboli ID Portál) najdete na portále (http://portal.upol.cz) – Odkaz Kontakty, nebo na Smlouvě o výpůjčce identifikační karty (ISIC, zápůjční karty), kterou jste podepisoval na CVT na oddělení karet při přebírání karty. Pokud se v Kontaktech nenajdete nebo nemáte vytištěnou Smlouvu o výpůjčce karty k dispozici, pak můžete napsat na univerzitní Helpdesk http://www.helpdesk.upol.cz nebo v pracovní dobu zavolat na linku 1842.Pokud jste zaměstnanec, pak Vám uživatelské jméno (login, ID Portál) sdělí Váš správce počítačové sítě, nebo na klapce 1842 p. Čeplová.Uživatelské jméno je také vytištěno na Smlouvě o výpůjčce zaměstnanecké karty.


Budu se přihlašovat poprvé do portálu, jaké heslo mám použít?

Při prvním přihlášení do portálu zadává uživatel jako heslo své rodné číslo bez lomítka (10 - případně 9 číslic). Po přihlášení vyzve portál uživatele ke změně hesla na jiný zabezpečený tvar, který musí mít minimálně 8 znaků, z toho je alespoň 1 písmeno a 1 číslice.


Chci si heslo do portálu změnit na jiný tvar. Jak to mám udělat?

Po přihlášení na portal.upol.cz použijete portlet vpravo nahoře Upravit můj profil.Vyplníte stávající heslo, nové heslo a potvrdíte změnu. Nové heslo musí mít minimálně 8 znaků, z toho je alespoň 1 písmeno a 1 číslice.Další změna hesla je možná nejdříve po 6 minutách.


Jak se dostanu do své univerzitní mailové schránky?

Přihlásíte se do Portálu UPOL a kliknete na portlet E-mail >> Vstup do Webmailu . Logovací údaje jsou stejné jako do Portálu UPOL.


Zapomněl jsem heslo do portálu i do pošty. Jak takovou situaci řešit?

V tomto případě lze provést pouze reset hesla.Buď napíšete na univerzitní Helpdesk http://www.helpdesk.upol.cz (anonymní požadavek - zapomenuté heslo) nebo v pracovní dobu využijete servisní číslo 58 563 1842 a požádáte o reset hesla pracovníka CVT, nebo svého fakultního správce sítě.


Chtěl bych se připojit na UP do wifi sítě. Jak mám postupovat?

Přesný návod najdete na portal.upol.cz – Administrativa – Návody a nápovědy – Mobilní přístup na síť. Případně můžete konzultovat se správcem sítě fakulty, na které studujete.


Kde najdu heslo k Wifi síti UPOL?

Heslo k síti UPOL naleznete na Portálu po přihlášení v menu studenta/zaměstnance pod odkazem Přístup k WiFi. Heslo je průběžně měněno.