Plány budov

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English

Pokud se vám někdy stalo, že jste bloudili po budovách univerzity a nemohli jste najít správnou místnost, nezoufejte. Řešení je tady, a to v podobě webové stránky inet.upol.cz, na které naleznete kompletně zmapované budovy a přesně označené místnosti. Součástí tohoto systému je i navigace vycházející z www.mapy.cz a satelitní snímky ze stejného zdroje. V tomto krátkém průvodci si představíme všechny funkce této aplikace.

Navigační menu

Na levém okraji stránky je k dispozici navigační menu obsahující položky místnost, trasa, okolí a nápověda.

Mapy 01.png

Vyhledávání místnosti

V nabídce Budova si nejprve vyberete budovu, ve které se nachází vámi hledaná místnost. Poté se načte seznam místností v dané budově. Místnosti v nabídce jsou označeny kódem P1.10 chodba nebo 1.57 učebna. Kód se skládá z čísla podlaží - 1, 2 či P1 (podzemní podlaží) a z čísla místnosti - 10. Poté klikněte na tlačítko Zobrazit.

Mapy 02.png
Poté se zobrazí zmapované podlaží s červeně zvýrazněnou vámi hledanou místností.
Mapy 03.png
Mapu můžete samozřejmě přibližovat a oddalovat pomocí tlačítek v pravém horním rohu. Zobrazí se vám i detailní popisek všech místností.
Mapy 04.png

Vyhledávání tras

Pokud byste potřebovali zjistit, jak se k dané budově dostat. Vyhledávání tras je propojeno s portálem Mapy.cz. Určíte si, jestli chcete jet autem nebo jít pěšky a trasa se vám poté zobrazí. 

Mapy 05.png

Budovy v okolí

Funkce budov v okolí vámi vybraného místa zobrazí leteckou mapu portálu Mapy.cz. Zobrazí se ptačí pohled na budovu s názvem, adresou a GPS souřadnicemi. Budova se předvyplňuje podle výběru na jiných záložkách.

Mapy 06.png