Vyjádření garantů a schvalovatelů k žádosti o uznání předmětu
Jak zjistím, že mám nový požadavek na vyjádření se k žádosti?
Upozornění přijde dvěma cestami:
- Pracovní e-mail
- Notifikace v STAGu
Notifikaci na uznání předmětu ve STAGu vidíme jako všechna ostatní upozornění, tj. ve formě „zvonečku“ (viz. 1). Po kliknutí na něj se nám zobrazí seznam notifikačních zpráv a mezi nimi bude i žádost o uznání předmětu (viz. 2).
Poznámka: Pokud se garant do tří dnů nevyjádří, tak je zasílána opakovaně další notifikace.
Kde najdu jednotlivé žádosti k posouzení?
Vyberte IS/STAG v horním panelu a dále Studentské žádosti v panelu nalevo.
Formulář je rozdělen na dvě části. V horní je seznam žádostí a nástroje pro filtrování výpisů (viz. 1). Výběrem konkrétní žádosti z menu se dostaneme do spodní části, kde je samotná žádost rozepsána detailně a nalezneme zde jednotlivé předměty (viz. 2). Předměty, které nejsou vyřízeny, jsou označeny modrou vlaječkou.
Jak se k předmětu vyjádřím?
Kliknutím na Detail vedle modré vlaječky si zobrazím detailní informaci o uznávaném předmětu a o předmětu, na základě kterého máme uznání doporučit či nedoporučit. Studenti by měli při žádosti o uznání předmětu z cizí školy doložit potvrzení o splnění předmětu (např. přiloženým souborem) a jeho sylabus aktuální k době splnění (např. vložením URL odkazu).
Na základě posouzení předmětu následně vyplníme box Vyjádření garanta (schvalovatele) a svoje vyjádření potvrdíme kliknutím na Uložit. Věnujte prosím svému vyjádření chvilku pozornosti, v odůvodnění je více negativních i pozitivních voleb a zvláště při negativních rozhodnutích doporučujeme napsat do poznámky stručné zdůvodnění.
Pokud jsme postupovali správně, po vložení vyjádření se u předmětu změní barva vlaječky z modré na fialovou… a to je vše, vyjádření k předmětu máme hotové.
Jak si nastavím notifikace na uznávání předmětů?
V základním nastavení by měly být notifikace zapnuté s denní frekvencí. Každý uživatel STAGu má možnost si notifikace nastavit dle svého uvážení. Jsou rozdělené na jednotlivé kategorie. K nastavení se dostaneme přes volbu Moje výuka (viz. 1) a následně Automatické zprávy (viz. 2) a z nabízených voleb pro studentské notifikace vybereme možnost Žádosti studentů ke zpracování (viz. 3).
Nyní si můžeme nastavit frekvenci zasílání notifikací. Frekvence zasílání říká, jak často bude kontrolováno, zda nemáme novou notifikaci a pokud bude, dojde k jejímu zaslání. Pokud žádná nová notifikace k zaslání nebude, nebude se pochopitelně zasílat nic.
Pro studentské žádosti doporučujeme mít frekvenci nastavenou minimálně na jednou denně. Pokud si frekvenci nastavíte na nižší (např. týdně), hrozí, že zmeškáte její vyřízení, což může být chápáno jako prohřešek proti pracovním povinnostem.
Oddělení informačních systémů CVT může v rámci servisních úkonů na základě ustanovení Pedagogické komise ze dne 22. března 2022 nastavit notifikaci studentských žádostí všem uživatelům s rolí garant či schvalovatel na frekvenci denně, pokud ji má daný uživatel nastavenu na frekvenci delší, či úplně vypnuté.