WiFi Eduroam pro Mac OSX a MacOS

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Základní a nezbytné kroky, které musíte učinit, než se připojíte k WiFi síti Eduroam, nalezete mezi obecnými informacemi o počítačových sítích UP. Jakmile splníte všechny potřebné základní kroky, můžete se přesunout dále. Jak si WiFi na Mac OS X a MacOS nastavíme?

Než začnete s nastavováním WiFi, ujistěte se, že máte nastaveno heslo pro Eduroam - heslo pro Eduroam či VPN je jiné než heslo do Portálu - jak nastavit heslo naleznete zde Návod na změnu hesla.

Krok 1 - Připojení

Na horním panelu najdete ikonku pro bezdrátové sítě, kliknete na ni a vyhledáte síť eduroam.

Wifi osx 01.png

Krok 2 - Přihlášení do sítě

Na obrazovce se objeví malá tabulka, do které zadáte váš Portal ID ve formátu PortalID@upol.cz a heslo, které jste si nastavili na portálu. POZOR! Heslo pro Wifi je jiné než heslo do Portálu!(Klikněte zde pro návod na změnu hesla)

Pro studenty UP bude uživatelské přihlášení vypadat např. takto: 20021111@upol.cz, dvorak04@upol.cz. Studenti, kteří nastoupili v akademickém roce 2018/2019 si své Portal ID naleznou ve své e-přihlášce. Po přihlášení do Portálu jej také vidí ve svém uživatelském profilu. V případě, že jste své Portal ID zapomněli, prosím, kontaktujte Helpdesk - zvolte Anonymní požadavek - a vyberte kategorii Zapomenuté přihlašovací údaje. Pro zaměstnance UP bude uživatelské jméno stejné jako přihlašovací jméno do portálu, např. kocickov@upol.cz. Zaměstnanci si své přihlašovací jméno zjistí od správce počítačové sítě.

Wifi osx 02.png

Upozornění: Pokud se vám nebude dařit připojit k síti, zkuste se přihlásit pouze za použití PortalID. Aktuálně dostáváme informace, že se v některých případech dá připojit pouze takto bez použití @upol.cz. 

Krok 3 - Certifikát

Nyní se objeví upozornění o ověření certifikátu. Certifikát si můžete v případě zájmu zobrazit. Po kliknutí na tlačítko Pokračovat jste se úspěšně připojili k síti eduroam.

Wifi osx 03.png

Co dělat v případě setrvávajících problému s připojením

Kontaktujte v případě dalších potíží svého správce fakultní sítě:

jméno telefon e-mail fakulta
Mgr. Eva Slavíčková 585 637 300 eva.slavickova@upol.cz CMTF
Aleš Pop 585 632 957 ales.pop@upol.cz LF
Medard Kuřimský 585 633 049 medard.kurimsky@upol.cz FF
Ing. Adéla Mayerová 585 634 055 adela.mayerova@upol.cz PřF
Ing. Ivana Weberová 585 631 793 ivana.weberova@upol.cz PdF
Ing. Pavel Brázda 585 636 040 pavel.brazda@upol.cz FTK
Mgr. Petr Suta 585 637 553 petr.suta@upol.cz PF
Martin Fasner 585 632 810 martin.fasner@upol.cz FZV