WiFi Eduroam pro Android

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Základní a nezbytné kroky, které musíte učinit, než se připojíte k WiFi síti Eduroam, nalezete mezi obecnými informacemi o počítačových sítích UP. Jakmile splníte všechny potřebné základní kroky, můžete se přesunout dále. Jak si nastavíte WiFi na zařízeních se systémem Android?

Než začnete s nastavováním WiFi, ujistěte se, že máte nastaveno heslo pro Eduroam - heslo pro Eduroam či VPN je jiné než heslo do Portálu - jak nastavit heslo naleznete zde Návod na změnu hesla.

Krok 1 - Nastavení

Při nastavování WiFi se nejprve musíte dostat do Nastavení (ikonku naleznete buď na hlavní obrazovce, nebo v menu Aplikace).

Wifi android 01.png

Krok 2 - WiFi

V Nastavení najděte a tapněte na záložku Wi-Fi. Ujistěte se, zda máte na vašem zařízení zapnutou Wi-Fi.

Wifi android 02.png

Krok 3 - Vybrání sítě

Po rozkliknutí možnosti Wi-Fi vyberete síť eduroam, tapněte na ni.

Wifi android 03.png


Krok 4 - Doplnění informací

Po kliknutí na síť eduroam se objeví tabulka, ve které budou již některé údaje vyplněny. Pokud se údaje Metody EAP a Ověření fáze 2 ve vašem zařízení liší, nastavte je dle přiloženého obrázku. Poté se posuňte v tabulce dolů.

Wifi android 04.png


Krok 5 - Doplnění přihlašovacích údajů

Zadejte váš Portal ID ve formátu PortalID@upol.cz do kolonky Totožnost a heslo, které jste si nastavili na Portálu. Pro studenty UP bude uživatelské přihlášení vypadat např. takto: 20021111@upol.cz, dvorak04@upol.cz. Studenti, kteří nastoupili v akademickém roce 2018/2019 si své Portal ID naleznou ve své e-přihlášce. Po přihlášení do Portálu jej také vidí ve svém uživatelském profilu. V případě, že jste své Portal ID zapomněli, prosím, kontaktujte Helpdesk - zvolte Anonymní požadavek - a vyberte kategorii Zapomenuté přihlašovací údaje. Pro zaměstnance UP bude uživatelské jméno stejné jako přihlašovací jméno do portálu, např. kocickov@upol.cz. Zaměstnanci si své přihlašovací jméno zjistí od správce počítačové sítě. Poté tapněte na možnost Připojit. Po dokončení tohoto kroku budete úspěšně připojeni k univerzitní síti eduroam a můžete volně surfovat na moři internetu! (Klikněte zde pro návod na změnu hesla)

Wifi android 05.png

Na některých novějších systémech Android je potřeba vybrat možnost Použít certifikáty systému v kolonce Certifikát CA a jako Doménu zadat upol.cz.

Android 06.png

Upozornění: Login do sítě eduroam není e-mailová adresa.

Co dělat v případě dalších problémů s připojením

Kontaktujte v případě dalších potíží svého správce fakultní sítě:

jméno telefon e-mail fakulta
Mgr. Eva Slavíčková 585 637 300 eva.slavickova@upol.cz CMTF
Aleš Pop 585 632 957 ales.pop@upol.cz LF
Medard Kuřimský 585 633 049 medard.kurimsky@upol.cz FF
Ing. Adéla Mayerová 585 634 055 adela.mayerova@upol.cz PřF
Ing. Ivana Weberová 585 631 793 ivana.weberova@upol.cz PdF
Ing. Pavel Brázda 585 636 040 pavel.brazda@upol.cz FTK
Mgr. Petr Suta 585 637 553 petr.suta@upol.cz PF
Martin Fasner 585 632 810
martin.fasner@upol.cz
FZV