Připojení VPN pro iOS9 a iOS10

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Základní a nezbytné kroky, které musíte učinit, než se připojíte k VPN síti Univerzity Palackého, nalezete mezi obecnými informacemi o počítačových sítích UP. Jakmile splníte všechny potřebné základní kroky, můžete se přesunout dále. Jak si nastavíte VPN na vašem zařízení se systémem iOS?

Než začnete s nastavováním VPN, ujistěte se, že máte nastaveno heslo pro VPN - heslo pro VPN či Eduroam je jiné než heslo do Portálu - jak nastavit heslo naleznete zde Návod na změnu hesla.

Krok 1 - VPN

V Nastavení vyberte záložku Obecné a v ní záložku VPN.

Vpn ios 01.PNG

Krok 2 - Přidat konfiguraci

Zde klikněte na jedinou možnost Přidat konfiguraci VPN.

Vpn ios 02.PNG

Krok 3 - Nastavení

Jako typ připojení vyberte PPTP. Do kolonky popis si vyberte jakýkoli název vašeho VPN připojení, pod kterým si zapamatujete, že se jedná o univerzitní VPN. My jsme si zvolili název UPOL. Adresa serveru je 158.194.254.9. Vaše přihlašovací jméno je vašePortal ID a heslo, které jste si nastavili v Portálu pro připojení k WiFi a VPN. Poté vyklikněte možnost Odeslat vše. Jakmile máte vše nastaveno, klikněte na tlačítko Hotovo(Klikněte zde pro návod na změnu hesla)

Vpn ios 03.PNG

Krok 4 - Upozornění

Poté se objeví okno s všeobecným varováním při připojování v VPN. Klikněte na možnost Uložit. Toto okno se objeví pouze jednou při prvním přihlášení do sítě VPN.

Vpn ios 04.PNG

Krok 5 - Odpojení / Připojení

V levém horním rohu po připojení uvidíte ikonku VPN. Od sítě se odpojíte (a následně i připojíte) pouhým kliknutím na posuvník v nově vytvořené záložce VPN v Nastavení.

Vpn ios 05.PNG