Microsoft Office 365 ke stazeni zdarma

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Tato stránka obsahuje změny, které nebyly označeny pro překlad.

Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Office365Education.png

Univerzita Palackého umožňuje všem svým studentům a zaměstnancům stáhnout plnohodnotnou aktuální verzi Microsoft Office Professional zdarma až pro pět přístrojů jednoho uživatele (počítače, tablety, telefony), a to až do ukončení studia, či pracovního poměru, kdy programy přestanou být platné. UP zároveň umožňuje využívat sadu služeb Office 365. Před instalací doporučujeme odinstalovat předchozí verze, jsou-li již nainstalovány.

Do této sady patří například 1TB úložiště na OneDrivu. OneDrive je služba cloudového uložiště, což je prostor, kam si každý student může ukládat jakýkoli soubor bude chtít a tento soubor mu bude všude k dispozici, pokud bude mít na daném místě připojení k internetu. Balík dále přináší i aplikaci Skype pro firmy.

Přihlášení do Office365

Do webových služeb Office 365 lze vstoupit několika způsoby:

Po otevření odkazu http://portal.upol.cz/office365 se na obrazovce objeví malá tabulka, do které zadáte váš Portal ID ve formátu PortalID@upol.cz a heslo, které jste si nastavili na portálu. Pro studenty UP bude uživatelské přihlášení vypadat např. takto: 20021111@upol.cz, dvorak04@upol.cz. Studenti, kteří nastoupili v akademickém roce 2018/2019 si své Portal ID naleznou ve své e-přihlášce. Po přihlášení do Portálu jej také vidí ve svém uživatelském profilu. V případě, že jste své Portal ID zapomněli, prosím, kontaktujte Helpdesk - zvolte Anonymní požadavek - a vyberte kategorii Zapomenuté přihlašovací údaje. Pro zaměstnance UP bude uživatelské jméno stejné jako přihlašovací jméno do portálu, např. kocickov@upol.cz. Zaměstnanci si své přihlašovací jméno zjistí od správce počítačové sítě.

Office navod 01.png
Upozornění: login není vaše e-mailová adresa!

Instalace balíku Office 365

Proces instalace se liší pro počítače se systémem Microsoft Windows a OSX.

Problémy s přihlášením

  • měnili jste si účet příliš brzy po vytvoření účtu – problém se týká hlavně studentů. Pokud si student změní heslo stejný den, kdy byl zapsán do studia, tak se toto heslo nedostane do Active Directory, neboť účet v Active Directory se zakládá přes noc. Znovu si nastavte heslo v Portále UP (viz. změna hesla výše).
  • neuplynula dostatečná doba pro přiřazení licence v Office 365 – přiřazení licence může trvat až 24 hodin. Tato doba se počítá od založení účtu v celouniverzitní ActiveDirectory. Zkuste přihlášení následující den.
  • nemáte zřízen účet v Office 365 – při vytváření vašeho účtu došlo k nějaké nestandardní situaci. Kontaktuje správce sítě na své fakultě. Správce ověří správnost vašeho účtu.
  • zadali jste chybné heslo – ověřte si znalost hesla např. přihlášením do Portálu UP.
  • zadali jste chybný login (přihlašovací jméno) – je potřeba zadávat ve formátu PortalID@upol.cz, nelze zadat např.jmeno.prijmeni@upol.cz, pozor na mezery na konci (občas automaticky doplní android) LOGIN NENÍ EMAILOVÁ ADRESA,