Dlouhodobé ubytování

From UPwiki
Jump to: navigation, search
Menza smeralova.jpg
Ubytování na moderních olomouckých kolejích je určeno především studentům denního studia. Zažádat si o něj mohou i ostatní zájemci – o jejich bydlení na kolejích rozhodne počet volných lůžek. Vysokoškolákům jsou určeny především dva hlavní areály: koleje na Envelopě a Neředínský kampus. U obou lokalit se mladým lidem nabízí řada míst, kde mohou trávit volný čas – sportoviště, restaurace, kluby.

Posluchači olomoucké univerzity bydlí v jedno, dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v areálu kolejí na Envelopě (17. listopadu, Bedřicha Václavka, Generála Svobody, J. L. Fischera, Šmeralova), v nových kolejích Neředínského kampusu (Neředín I, Neředín II, Neředín III, Neředín IV), v kolejích Evžena Rošického a Chválkovice.

K běžnému vybavení kolejí patříinternetové přípojky (pro držitele studentských karet platných v EU) a telefony připojené na celouniverzitní síť, vybavené kuchyňské kouty, studovny, TV místnosti, prádelny, sušárny a internetová pracoviště. V těsné blízkosti areálů kolejí se nacházejí menzy, parkoviště, zastávky MHD, sportoviště, ordinace lékařů a také studentské kluby – mezi nejznámější studentské kluby patří U-klub či Doga.