Bezobslužný tisk

Z UPwiki
Přejít na: navigace, hledání
Jiné jazyky:
čeština • ‎English
Systém SafeQ umožňuje službu samoobslužného tisku na tiskárnách nebo kopírkach v prostorách knihoven UP. V současné chvíli je tisk možný jen z operačních systémů Windows XP a Windows 7. Z jiných operačních systémů není možné tiskout. Tisk ze systému SafeQ je možný pouze z počítačů, kde je nainstalovaný klient tohoto systému (počítače v centrální knihovně, učebnách atd.).

Nyní si klienta systému SafeQ může nainstalovat student do svého počítače prostřednictvím instalačního balíčku, který je ke stažení na Portálu UP v záložce Služby ->Ke stažení. Podle verze Vašeho operačního systému si stáhněte a poté rozbalte instalační balíček systému SafeQ ve Vašem počítači.

Po rozbalení spusťte soubor Tisk_UP_W7.cmd / Tisk_UP_XP.cmd. Doba instalace závisí rychlosti Vašeho počítače může trvat i několik minut. Kromě dvou tiskáren SafeQ, SafeQ barevná se instaluje i tiskový port SafeQ, který se spouští po každém startu Windows a je umístěn v hlavní liště pod ikonou ve tvaru Y.

Ještě než začnete tisknout, musíte připojit připojit váš počítač do univerzitní sítě a mít nabitý kredit na kartě ISIC. Kredit si můžete dobít v ústřední knihovně u pultu B, případně i na jiných dobíjecích místech.

Při tisku se vám objeví okno klienta SafeQ, které bude vyžadovat zadání jména a hesla (jméno je číslo identifikační karty, heslo je rodné číslo). Kliknutím na OK se úloha odešle do tiskového systému. Poté se váš dokument odešle a uloží na server SafeQ. Po přiložení ISIC karty ke čtečce u libovolné kopírky se váš dokument vytiskne černobíle. Pokud chcete tisknout barevně, odešlete dokument do tiskárny SafeQ barevná a běžte ke kopírce č.4 v prvním patře Zbrojnice.

Doporučujeme tisknout na tiskárnách v ústřední knihovně.